Druga Kobasicijada u Borovu 21.02.2020.

Klikni i pogledaj foto galeriju

20
20

U nedelju, 16.02.2020. godine u Borovu održana je druga po redu borovska Kobasicijada u organizaciji lovačkog društva “Borovo”, a pod pokroviteljstvom Opštine Borovo. Lepo vreme koje je obeležilo mesec februar ove godine, izmamilo je tristotinjak posetilaca iz Borova i okoline kako bi uživali u jelu i piću i veseloj atmosferi za koju se pobrinuo tamburaški sastav “Dunavske zore” iz Borova. Borovski mesari Bojan Jović i Dragan Kolarević, uz pomoć lovaca LD “Borovo” i članova udruženja ZUSOP, obradili su dve svinjske polutke koje su odmah po obradi, na radost svih prisutnih, završile na roštilju u vidu kobasica i pečenog mesa.

I ovaj je put Kobasicijada imala takmičarski karakter pa je tako ove godine pred stučni žiri u sastavu Mile Mitić, Rajko Jeremić i Svetislav Vukosavljević, inače majstore mesarskog zanata, 35 tamičara iz Borova i okoline iznelo ovogodišnje suve kobasice. Prema rečima žirija, izbor najboljih nije bio nimalo lak jer je konkurencija i kvaliteta bila puno jača nego prošle godine. Treće mesto na ovogodišnjoj kobasicijadi je osvojio dugogodišnji borovski lovac i vlasnik OPG-a Vukotić Branislav Vukotić, drugo mesto osvojio je Ljubomir Plećaš iz Jagodnjaka, a najsjajnije odličje kući je poneo Dejan Petrović, ugledni borovski poljoprivrednik, lovac i otac prošlogodišnjeg pobednika Milana Petrovića.

Osim pomenutog, učesnici ovogodišnje Kobasicijade bila su i dva OPG-a, OPG Mandić iz Bobote i OPG Vukotić iz Borova, kao i mesnice Bođirković koji su izložili razne slatke i slane sremske delicije. Titulu najlepše uređenog štanda odneo je OPG Vukotić. Druženje uz jelo, piće i muziku nastavljeno je do kasnih poslepodnevih sati.

Novosti

Sve novosti
LD „Borovo“ je, sada već tradicionalno, bilo domaćin utakmice lovnog streljaštva u disciplini TRAP dana 15.09.2019. godine...
LD „Borovo“ je, prema rasporedu županijske lige, bilo domaćin utakmice lovnog streljaštva u disciplini TRAP dana 30.06.2019. godine...
U nedelju, 03.02.2019. u Borovu održana je prva borovska Kobasicijada u organizaciji lovačkog društva "Borovo", a pod pokroviteljstvom Opštine ...